Haber365 Ana Sayfa » Yaşam » Yoğun Kar Yağışı Cuma Günü Geliyor!

Yoğun Kar Yağışı Cuma Günü Geliyor!

Yoğun Kar Yağışı Cuma Günü Geliyor!
13.02.2012 Pazartesi 15:24
Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
Bu Haber 2270 Defa Okunmuştur
Soğuk hava, yeniden Türkiye'de. Yarından itibaren etkili olacak soğuk hava, birçok bölgede kar yağışına neden olacak. Ancak esas yoğun kar yağışı Cuma günü görülecek.
Kar yağışının ardından yurdun batı bölgelerinde, yağmur gölülse de ılık bir hava etkili oldu. Balkanlar’dan yarın yeni bir soğuk hava dalgası gelecek. Soğuk havadan öncelikle Marmara Bölgesi etkilenecek.

Soğuk hava, Çarşamba günü Anadolu’ya geçecek. Önce sulu kar şeklinde başlayacak yağış, yarın gece Bolu, Kütahya ve Eskişehir ile Bilecik-Bursa arasında yoğun kara dönecek. İç Anadolu genelinde salı gecesi ve çarşamba günü yoğun kar olacak. Ankara da bu yoğun kar yağışından nasibini alacak.

Akdeniz Bölgesi ise soğuklardan cuma günü etkilenecek. Çarşamba günü Akdeniz ve Güneydoğu'da kuvvetli yağmur var.

Doğu Anadolu'da görülen ayaz, havanın aşırı soğuk olmasına neden oluyor. Sıcaklık Erzurum'da gece -31'e kadar düştü. Çarşamba ve perşembe günü ise yoğun kar havayı yumşatacak.

Ege Bölgesi de çarşamba günü hızla soğuyacak. Çarşamba akşamı Afyon ve Kütahye dışında, Muğla ve Denizli dahil birçok bölgeye kar yağacak.

İSTANBUL'DA PAZARA KADAR KAR VAR
İstanbul’da bu gece kuvvetli yağmur görülecek. Kentte yarın aralıklarla devam edecek yağmur, sıcaklığı 7 dereceye kadar düşürüyor. Gece ve Çarşamba sabahı yağışın özellikle sahilden uzak kesimlerde kara dönüşme olasılığı yüksek.

Ancak İstanbul’a asıl kar yağışı perşembe akşamı gelecek. Kar yağışı ve aşırı soğuk hava, cuma ve cumartesi günü aralıklarla yoğun bir şekilde devam edecek.

Daha çok Anadolu Yakası ve Boğaz'ı etkileyecek kar yağışı, pazar günü hafifleyecek.

Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.