Haber365 Ana Sayfa » Medya » İşte CHP'nin Yeni Genel Başkan Adayları!

İşte CHP'nin Yeni Genel Başkan Adayları!

İşte CHP'nin Yeni Genel Başkan Adayları!
20.11.2011 Pazar 14:31
Bu Habere 15 Yorum Yapıldı
Bu Haber 7154 Defa Okunmuştur
Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas, bugünkü yazısını CHP'deki lider arayışına ayırdı.
CHP'de Kemal Kılıçdaroğlu döneminin kapanmaya hazır olduğunu ve parti içinde de yeni bir arayışın başladığını yazan Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas, CHP'nin olası yeni genel başkan adaylarını da açıkladı.

Barlas, CHP'nin hal-i pür melalini örneklerle anlattığı yazısında CHP'yi de fena ti'ye aldı.

İşte Barlas'ın gülümseten yazısının satırbaşları...

KILIÇDAROĞLU'NU NASIL DEVİRECEKLER!


Mısır'daki sağır sultan da CHP'ye yeni bir genel başkan arayışının başladığını duyduğuna göre, bu arayışa katkıda bulunmak hepimizin siyasi görevidir.

Bir yeni genel başkanın koltuğa oturabilmesi için önce eski genel başkanın koltuğunu bir şekilde boşaltması gerekir. Bu nedenle Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlıktan ayrılma yönteminin de belirlenmesi gerekiyor.

Alışmış kudurmuştan beter olduğuna göre, Deniz Baykal'ı ayıplı bir kasetle genel başkanlıktan düşürenler, Kılıçdaroğlu'na da aynı yöntemi uygulamayı deneyebilirler.

Mesela bir gün bakarsınız bir internet sitesinde Kılıçdaroğlu'nu TESEV'in bir toplantısında konuşma yaparken gösteren bir kaset yayınlanır. Bu konuşmayı dinleyenlerin arasına foto montajla Soros'un görüntüsü de eklenirse, bu kasetin sonuçları Deniz Baykal'ın kasetinin sonuçlarından daha vurucu olabilir. Daha da ötesi Kılıçdaroğlu'nun Dersim'li ataları hakkında bir belgesel de yayınlanabilir o internet sitesinde.

İŞTE CHP'NİN GÜÇLÜ ADAYI!

Bu şekilde köken itibariyle Kılıçdaroğlu'nun CHP'nin resmi ideolojisi ile bağdaşması mümkün olmayan bir kişi olduğu vurgulanabilir. Diyelim ki Kılıçdaroğlu şu ya da bu şekilde CHP'nin bilmem kaçıncı olağan veya olağanüstü kurultayında istifaya zorlandı.

Bu durumda yeni genel başkanın kim olacağı meselesi gündeme gelir. Bazı genel başkan adaylarını şimdiden bilebiliriz. Mesela Tunceli Milletvekili Kamer Genç bu adaylardan biri olmaya layık isimlerden birisidir. Kamer Genç hafta sonunda Manisa'da Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) ile Eğitim-İş Sendikası'nın ortaklaşa düzenlediği Cumhuriyet Balosu'nda yaptığı konuşma ile, CHP'nin Genel Başkan koltuğunu hakkıyla dolduracağını bir kez daha kanıtlamıştır.

CHP'NİN BÜYÜK ÇAPLI BEYİNİ!

İHA'dan alıntılayarak Genç'in Manisa'da yaptığı konuşmanın haberini aktaralım:
"Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'yi Suriye ile savaşa sokmak istediğini iddia eden Genç, şunları söyledi:

CHP heyeti Suriye'ye gitti. Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüştüler. Esad, buradaki konuşmasında CHP heyetine şunları aktarmış; 'Biz Tayyip Erdoğan ile beraber kan kardeşiydik. Fakat bir gün Obama bana telefon etti. İsrail ile anlaşacaksın dedi. Ben ise, Biz İsrail ile nasıl anlaşalım. Benim topraklarımın büyük bir kısmını İsrail işgal etmiş dedim. Bu konuşmadan sonra Tayyip Erdoğan bana düşman oldu.'

Tayyip Erdoğan Suriye'den insanları getiriyor Türkiye'de besliyor. Bizim Suriye ile ne işimiz var. Bizim Suriye'nin topraklarında gözümüz yok. Maalesef Tayyip Erdoğan bir maceranın peşinde."

"Suriye İsrail'le anlaşmadığı için Tayyip Erdoğan Beşar Esad'a düşman oldu" şeklindeki savı Manisalı partililere ileten çaptaki bir beyin, CHP Genel Başkanı olduğunda kim bilir daha ne tür yeni iddialarla tüm Türkiye'deki partililerini şaşırtacaktır.

Bakarsınız ileride "Beşar Esad, Gazze ambargosunu sürdürdüğü ve Mavi Marmara'ya Suriye komandoları baskın yaptığı için, Erdoğan'la Beşar Esad'ın yolları ayrıldı" çizgisinde anlatımlar da yapar.

HANGİSİNE KIZGIN

CHP Genel Başkanlığı'na aday isimlerden biri de, TBMM kürsüsünde "Abdülmecid Sempozyumu" davetiyesini sallayarak tepki koyan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce olabilir.

Kanuni döneminde İstanbul'da Habsburg'ların elçisi olan Baron Bousbeq "Türkler bir Süleyman'dan söz edince bunun Hazreti Süleyman mı yoksa Muhteşem Süleyman mı olduğunu anlayamazsınız. Çünkü Türkler konuşurken tarih farkına önem vermezler" demişti anılarında.

CHP milletvekili Muharrem İnce de bu tarihi geleneği TBMM kürsüsünde sürdürmüş ve konuşmasında Padişah Abdülmecid'e mi yoksa Halife Abdülmecid'e mi tepki koyduğunu kimse anlamamıştır...

Bu karmaşık geleneği daha önce de bir başka CHP'linin, Onur Öymen'in sürdürdüğünü Murat Bardakçı hatırlatmıştı Habertürk'teki yazısında.

SON HALİFENİN TORUNU MU?

Başbakan Erdoğan 2004'te New York'ta 2'nci Abdülhamid'in torunu Osman Ertuğrul Efendi ile kahvaltı ettiğinde, o zaman CHP Genel Başkan Yardımcısı olan Onur Öymen de bir soru önergesi ile "Cumhuriyetimizin kurucularının sınır dışı ettiği bir padişahın varisleriyle nasıl görüşürsünüz" diyerek Erdoğan'dan hesap sorarken, Vahdettin ile Abdülhamid'i karıştırmıştı. O sıralarda rahmetli Bülent Ecevit "Vahdettin vatan haini değildir" diyerek bazı CHP'lilerin kafalarını karıştırmakta olduğu için, Onur Öymen'in kafa karışıklığı da mazur görülebilirdi.

İKİSİ DE KILIÇDAROĞLU'NU ARATMIYOR

Görüldüğü gibi Kamer Genç de, Muharrem İnce de, Kemal Kılıçdaroğlu'nu aratmayacak genel başkan adayları olabilirler. O da Lefter'i Fenerbahçe kalecisi yapmış, Mehmet Akif'e fetva verdirmiş, zaten 40 kuruş olan ekmeği 40 kuruş yapacağını vaat etmemiş miydi?


Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  21.11.2011 13:54
  zazaya cevap
  Zaza say bakiim 6 oku? Ha bu arada senden daha iyi müslüman olduğumuz kesin rahat ol ...İşte önyargılı, olduğunuzu bir kez daha kanıtladınız. Burda ahkam kesmek kolaydır laf kalabalığını bırak sadede gel!!! Ha merak etme kendimi de Einstein zannetmiyorum, ama bir sözünü çok severim;Önyargıyı yıkmak, atomu parçalamaktan daha zordur.
 • Misafir
  21.11.2011 11:02
  chp
  sırf atatürk'ün partisi diye bugüne kadar süre gelmiş gereksiz bir partidir.osmanlı'nın hanedanınada vatan haini demek tam bir vicdansızlıktır,nankörlüktür.fatih'in,kanuni'nin torunlarına nasıl öyle denebilir?.....
 • Misafir
  21.11.2011 09:34
  zaza dan hap vardık a cevap
  hiç olmadınız hiç olamayacaksınız 6 oku akp liler çok iyi bilirde senin gibi kendini aydın ilan eden bübürlenen cahiler islamiyetin 5 farzını bilmeyenlerdir buradan bize akıl hacalahığı yapacağına öğrencimiz olsanız bu vatana zararınız olmaz belki
 • Misafir
  21.11.2011 08:06
  Alevi
  75 yıl önce alevileri katleden CHP ile Başında Alevi oldugu Halde bunu söylemekten korkan başkanın oldugu Chp tabiki aynı, Birisi Silahla vurup ölduruyor, Digeri kimligini alıp olduruyor.
 • Misafir
  21.11.2011 03:24
  Hep vardık hep olacağız!!!
  Kimler geldi kimler geçti Akp de geçer gider biz kalırız siz hiç merak etmeyin. Koyunlarını "Çok şükür geçiniyoruz" zihniyetiyle avutan ve uyutan bir iktidar var. Bir kaç örnek; çevremizde işsiz olan ve öğretmen ataması olmayan bir çok vatandaş var. Ve ne yazikki bir çoğu da Akpye oy verdi. Sonuç değişmedi işsiz, atamasız... Bizim gibi Atatürk'ün gençlerine yakışmaz bu yazık!!! 6 ok'un hiçbirini bilmeyen, Atatürk'ün ne zaman doğduğunu bile bilmeyen cahil yetiştirmeye devam eden AKP yi kutlarım...!!!
 • Misafir
  20.11.2011 23:48
  kemal
  bakın zaten hayatta chp iktidar olamazzzz ama kemalden zatennnnnnn başkan olmazzzz
 • Misafir
  20.11.2011 23:34
  ESAD YENI CHP BASKANLIGINA YAKISIR
  BEN BULDUM CHP NIN EN IYISI ADINI DEGISTIRIP INONU KOYSUNLAR BAK IYI PARTI BASKANI OLUR KAMER GENC YOK EN IYISI CHP BASKANLIK KOLTUGUNU IKIYE BÖLSUNLER YARISI GENC YARISI INCE OTURSUN BIZDE TV DE IZLERKEN GULELIM
 • Misafir
  20.11.2011 22:11
  chp ye laf atanlar boştur
  koyundur hatta..önce aynaya kendilerine baksınlar.
 • Misafir
  20.11.2011 21:16
  denizlili
  kimi aday yaparsanız yapın kimi başınıza getirirseniz getirin bu zihniyetle chp asla bu ülkede iktidar olamaz bunuda kafanıza yazın :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 • Misafir
  20.11.2011 20:57
  ikiside sarhoş
  hoş chp nin içi vaadleri fikirleri boş. boşun harcıda sarhoş.