Haber365 Ana Sayfa » TEKİRDAĞ » Yaşam » Güvercin Festivali

Güvercin Festivali

Güvercin Festivali
27.11.2011 Pazar 20:53
Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
Bu Haber 784 Defa Okunmuştur
Türkiye Şebap Güvercin Birliği tarafından düzenlenen 3'üncü Trakya Şebap Güvercinleri Festivali Çorlu'da yapıldı.
 Festivalde değerleri bin ile 10 bin lira arasında değişen güvercinler dereceye girmek için birbirleriyle yarıştı.Çorlu Yeni Sanayi Düğün Salonu'nda yapılan festivale katılan 250 güvercin, Türkiye'nin en iyi Şebap Güvercini olabilmek için yarıştı. Türkiye Şebap Güvercinleri Birliği Başkanı Mustafa Kale festivale yoğun bir katılımın gerçekleştiğini belirterek, Türkiye'nin birçok noktasında bulunan Şebap güvercin yetiştiricilerinin katıldığını söyledi. Festivalle Trakya'daki yetiştiricileri bir araya getirmeyi amaçladıklarını söyleyen Kale, 'Türk ve Anadolu kültürünün çok güzel bir örneği olan güvercin beslemenin kaliteli ve düzeyli bir şekilde yapılmasıyla festivallerimiz uluslar arası statüye çok yakında kavuşacaktır" dedi.

Türkiye'de beslenen Şebap Güvercini'nin özelliğinin kafa ve boynunun iri olması olduğunu belirten Kale, 'Gözleri beyaz, tonajı krem, gagası buğday rengi, ayakları da iri olup bizim dünyaya mal ettiğimiz bir kuştur’ diye konuştu.

FİYATLARI BİN LİRADAN BAŞLIYOR

Güvercinlerin 3 farklı kategoride dereceye girmek için mücadele ettiği yarışmada özel jüri tarafından ödüle layık görülen 15 güvercinin sahiplerine plaket verildi. Güvercinlerin fiyatlarını ise bin ile 10 bin lira arasında değiştiği belirtildi.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.