Haber365 Ana Sayfa » Ekonomi » Geleceğin Otomobilleri Tokyo Otomobil Fuarı'nda (Galeri)

Geleceğin Otomobilleri Tokyo Otomobil Fuarı'nda (Galeri)

Geleceğin Otomobilleri Tokyo Otomobil Fuarı'nda (Galeri)
03.12.2011 Cumartesi 14:24
Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
Bu Haber 10744 Defa Okunmuştur
Tokyo Otomobil Fuarı devlerin yarışına sahne oldu.
Avrupa ve Amerika'da ekonomik kriz nedeniyle satışları düşen Japon otomobil markaları, Tokyo'da 2 yıl sonra buluştu.Yaşadığı krizlere bağlı olarak para birimleri ‘Yen’in tarihi seviyelere yükselmesiyle birlikte global rekabette avantajını kaybeden Japon markalar, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu gelişmekte olan pazarlarda büyümeye odaklandı.

Bu yıl kapılarını 42'nci kez açan fuarda 'Hareket dünyayı değiştirebilir' teması ele alınırken, fuarda otomobillerin sadece ulaşım aracı olmadığı çevre, güvenlik ve enerji alanlarında da yeni çözümler sunduğu vurgulandı. 12 ülkeden 176 firmanın 35 bin 151 metrekare alanda yeniliklerini sergilendiği fuarda 26'sı otomobil olmak üzere 52 modelin dünya prömiyeri yapıldı. 14 Japon otomotiv üreticisinin 15 markayla yer aldığı fuarda 20 yabancı üreticide 24 markasıyla boy gösterdi. İki yıl önce düzenlenen Tokyo Otomobil Fuarı'na küresel kriz nedeniyle katılmayan Avrupalı markalar, Japonya'ya yeniden geri döndü.

Küresel kriz ardından Toyota’nın dünya çapında yaşadığı rekor geri çağırmayla devam eden ve bu yılın başında meydana gelen deprem ve tsunami felaketiyle etkisi giderek büyüyen felaketler zincirinden kurtulmak isteyen Japon markalar, yeniden doğuşu gelişmekte olan ülkelerde görüyor.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.