Haber365 Ana Sayfa » Medya » Erol Mütercimler: Atatürk'ün Son Sözleri... (Video)

Erol Mütercimler: Atatürk'ün Son Sözleri... (Video)

Erol Mütercimler: Atatürk'ün Son Sözleri... (Video)
11.11.2011 Cuma 11:31
Bu Habere 19 Yorum Yapıldı
Bu Haber 5889 Defa Okunmuştur
Araştırmacı yazar Erol Mütercimler canlı yayında Atatürk'ün ölmeden önceki son sözlerini açıkladı.
Araştırmacı Yazar Erol Mütercimler Habertürk'te yayınlanan Söz Sende programına konuk oldu. Balçiçek İlter'in sorularını yanıtlayan Mütercimler Atatürk'ün hayatını anlattı.

İlter'in "Işıklar içinde uyusun' lafı çok tartışılıyor. Ne anlama geliyor bu söz?" sorusuna Mütercimler "Benim için çok anlamlı bir söz. Birincisi Türkçe açısından anlamlı. İkincisi ise; ışık bir yoldu, bir hamledir. Işık Mustafa Kemal'in gösterdiği yoldur. Bu sözün benim için anlamı büyük" diye yanıt verdi.

"SON SÖZÜ: VE ALEYKÜMSELAM"

Atatürk'ün ölüm anını anlatan Mütercimler "Doktoru artık son komaya doğru Atatürk’ün yanına gelir. Elini tutar. Dilinizi çıkarın paşam der. O sırada Atatürk ‘Ve Aleykümselam..’ der ve yaşama veda eder" dedi. Mütercimler'in bu sözleri Balçiçek İlter'i duygulandırdı.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  11.11.2011 20:37
  sizene....
  atatürk yasam boyunca din adına ama iyi ama kötü işler yapmıssada bu insanları neden ilgilendiriyor. herkezin yaptıgı işler kendine kalır.bize yargılamak düşmez. parayla imanın kimde oldugu belli olmaz. ülkemiz adına ALLAHIN izniyle çok ama çok faydalı işlerde bulunmus bayragımızın inmemesini ve ezanımızın dinmemeisini saglamıstır. o bizim peygamberimizden sonra saygı duyulacak önderimizdir. onun ahirettki hesabını allah sorar o bilir bize bişey söylemk düşmez. gafil olmayalım!!!
 • Misafir
  11.11.2011 19:43
  VATANSIZ VE BAYRAKSIZ OLMAK
  18.41 yorumcu,meclisin kuranı kerimle açılması ve camide ilk hutbe okuyan cumhurbaşkanının Atatürk olduğunu bilmiyorsun yani cahilsin bayrağı ve vatanı olmayanın dini olmaz,O arkasından konuştuğun kişi sana şuan yaşadığın vatanı ve dini bıraktı
 • Misafir
  11.11.2011 19:23
  Balçiçek
  Türkiyenin hiç bir konusunda duygulanmaz..
 • Misafir
  11.11.2011 18:57
  dindar veya değil
  size ne herkes kendi yaptıklarından dolayı hesaba çekilmeyecekmi ulusa liderlik etmiş ülkeyi kurtarmış cumhuriyet kurmuş sadece ağalar paşalar krallık sürmesin yani söz milletin olsun demiş daha ne yapsın sizin gibi göstermelik dindarlarıda iyi biliriz sanıyorum bunun adına nankörlük diyorlar bence siz kendinizi düşünün şimdiye kadar ne yaptınız
 • Misafir
  11.11.2011 18:41
  sanal
  bence bu adam iyi sallamış bir insanın yaşamı kendisinin aynasıdır nasıl yaşadığına bakalım kadınlarla içkiyle atatür iyi bir lider olabilir ama sadece lider dünyalık yaşamış gitmiş yaptığı iyi birşey varsa karşılığını bulur yaptığı kötü birşey varsada onunda karşılığını bulur büyütmeye gerek yok
 • Misafir
  11.11.2011 18:40
  Pess
  Hakkaten pes bu gafil yorumlara
 • Misafir
  11.11.2011 18:28
  reklam kokan bir iddia
  kimin nasıl yaşadığı nasıl öldüğü Allah katında malum. hakikat güneş gibidir üflemekle sönmez, gündüz gibidir göz yummakla karanlık olmaz. gözünü kapayan yalnız kendine karanlık eder. bu araştırmacı ! yazar acaba mustafa kemalin son 22 (yirmi iki) gününü sekerat halinde geçtiğini biliyor mu? hiç sanmıyorum. çünkü gündemde kalmak ve reklam için böyle uydurmuş olabilir.73 seneden sonra nerden çıktı...
 • Misafir
  11.11.2011 18:11
  Yalan..
  Hiç inandırıcı değil. İkincisi Atatürk'ü bu şekilde göstermeye gerek yok. Ezanı Türkçe okutabilen bir lider ne kadar dine yakın olabilir ki? Bu şekilde dini kullanarak yüceltmeye gerek yok.
 • Misafir
  11.11.2011 17:29
  kısaca
  atatürke dinsiz demeye çalışıyorsunuz ilk önce atatürkün tam olarak tanıyın ve birde kur-an okuyun
 • Misafir
  11.11.2011 17:22
  Azrail
  Demekki Azrail gelip selam vermis oda almis
  Ayette: Rabbim bizi dunyaya geri gonder sana tam anlamiyla ibadet edelim derler ama artik is bitirilmis donus Allaha olmustur.

  Kuran a Muhammedin kitabi Kuran gokten inmemis bunlar Muhammedin sozleridir dyenler acaba simdi Rablerine ne diyorlardir.