Haber365 Ana Sayfa » Dünya » Dünyanın En Küçük Bebeği (Galeri)

Dünyanın En Küçük Bebeği (Galeri)

Dünyanın En Küçük Bebeği (Galeri)
15.12.2011 Perşembe 16:39
Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
Bu Haber 32902 Defa Okunmuştur
24 haftalıkken dünyaya gelen dünyanın en küçük üçüncü bebeği Melinda, yaşam mücadelesini kazandı.

Normal doğum süresinden 16 hafta erken doğan Melinda Star Guido, Ağustos’un 30’undan beri yaşam mücadelesi veriyordu. Los Angeles’ta yaşam ünitesine bağlı bir şekilde hayata tutunmaya çalışan minik Melinda, yılbaşından sonra evine gidebilecek.

22 yaşındaki anne Haydee Ibarra, “Kızım savaşmaktan hiç vazgeçmedi. Hemşireler onun çok cesur olduğunu söylediler, O da yaşamı için bugüne kadar savaştı.” dedi.
Kan basıncı bozukluğu nedeniyle 24 haftalık hamileyken sezaryenle doğum yapmak zorunda kalan genç anne Ibarra, tehlikeli bir ameliyat sonucunda kızı Melinda’yı 270 gram olarak dünyaya getirdi. Bu kilo bir kutu kolanın ağırlığından daha fazla değildi. Doktorlar Melinda’yı gördüklerinde, dünyanın en küçük bebeklerinden biri olduğunu ve yaşama şansının az olduğunu söylediler.

Doktor Rangasamy Ramanathan, anne Ibarra’yı ve baba Yovani Guido’yu erken doğumlarda çocuklarda körlük sağırlık gibi gelişimsel bozuklukların olabileceği konusunda uyardı. Ancak Guido ve Ibarra “Her şeye rağmen denemek istiyoruz diyerek, minik Melinda’dan vazgeçmediler. Böylece küçük Melinda, nefes almaktan vazgeçmedi ve sağlıklı bir şekilde gelişimini tamamladı.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.