Haber365 Ana Sayfa » Medya » Avni Özgürel: PKK 2012 Yazından Önce Silah Bırakacak

Avni Özgürel: PKK 2012 Yazından Önce Silah Bırakacak

Avni Özgürel: PKK 2012 Yazından Önce Silah Bırakacak
02.01.2012 Pazartesi 20:39
Bu Habere 7 Yorum Yapıldı
Bu Haber 3354 Defa Okunmuştur
Habertürk ekranlarında yayınlanan Akşam Raporu programında Ece Üneri, konuğu Radikal Gazetesi yazarı Avni Özgürel'e yazısından önemli bir hatırlatma yaptı.
Ece Üneri; “ Son iki, üç aydır ne Cemil Bayık, nede Fehman Hüseyin konuşmuyorlardı. Belli ki gidişattan rahatsızlardı ama bu olayla yeni terörle mücadele konseptine ilişkinde Ankara’ya yeni bir mesaj yollamış oldular. Buna rağmen siz yazınızda 2012 yazından önce silah bırakacağını” söylediğini belirtti.

AVNİ ÖZGÜREL “PKK 2012 YAZI ÖNCESİ SİLAH BIRAKACAK”

Bu durumla ilgili bazı açıklamalar var. PKK adına da yapılan bir takım açıklamalar var yıkılmadık ayaktayız mesajları. Bunları çok fazla önemsemem açıkçası. Çünkü hem uluslar arası konjöktür hem de Kuzey Irak’ın içinde bulunduğu şartlar son derece sıkışık. Ankara ile dirsek teması  ve iş birliği yapmaya eli mahkumdur Kuzey Irak var. Barzani bu süreçte Ankara ile iş birliği içinde. Tüm bunlar esasında Kuzey Irak’ta PKK’nın Türkiye’ye yönelik olarak varlığını sürdürmesine olanak tanımıyor artık” dedi.

HABER365 ÖZEL


Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  03.01.2012 18:38
  yalan hepsi oyuna gelme turkiye
  silah biraktik diyerek askeri operasyonu ddurduracaklar ve daha cok muimmat ve daha cok pkk li bulmak icin sonunu getir turkiye dagit hepsini
 • Misafir
  03.01.2012 01:45
  Vatandas 25
  Uyutun miletti bizde kandik su uyur düsman uyumaz
 • Misafir
  03.01.2012 01:42
  çok beklersiniz
  yazın kafanızda bombaların patladığını görürseniz hiç şaşırmayın.her gün bi polisin bi askerin şehit olduğunu görürseniz hiç şaşırmayın.bu tür açıklamalar devletide toplumu da rehavete sürüklüyor pkk nın silah bırakacağı felan yok adamlar şu anda eminimki saldırı planları yapıyorlardır.devlet bi işe başladı ve devamanı sonuna kadar getirmesi lazım aksi takdirde yok pkk büyük darbe aldı artık silah bırakacak demek saflıktır.dedigim gibi bu tür açıklamalar hem devleti rehavete sürüklüyor pkk ya da zaman kazandırıyor 30 yıldır bu yüzden kaybettik biz.devletin pkk nın liderlerinden en az bir kaçını ölü yada diri ele geçirmesi lazım aksi takdirde bu işin çözümü zor.pkk saldırmadan devlet vurmalıdır şimdiye kadar asker hep pkk nın saldırmasını bekledi artık böyle olmamalı.
 • Misafir
  03.01.2012 00:24
  pkk bitmesine biterde
  kürtlerle türkler arasına soktuğu nifak ve en önemlisi kan davası biter mi.geçmişte ermenileri kestiler suç türklerin oldu .30 yıldır kürtçülük yaparak türk çocuklarını katlediyorlar.ermenilerin radikal milliyetçileri ne diyor bizim türklerle toprak davamız kürtlerle kan davamız var.şimdide türklerin kürtlerle kan davası var.kimse karedeşiz teraneleri atmasın artık türkler ve kendini bir parçda türk hissedenler kürtleri sevmiyor doğrusu nefret ediyorlar. kimse kafasına kuma gömmesin etrafınıza kulak kabartın anlarsınız.
 • Misafir
  02.01.2012 23:14
  ...........
  bi bildiği varki konuşuyo...
 • Misafir
  02.01.2012 22:53
  silah bırakacak yığınak yapar mı?
  gülüyorum..hiç silah bırakacak örgüt yığınak yaparmı allah aşkına mantıklı olun
 • Misafir
  02.01.2012 21:32
  hayırdır inşallah
  bu rüyayı yılbaşı gecsimi gördük. inşallah doğru çıkarda hep beraber ohhhh deriz